Welliot

Welliot – technologia papieru elektronicznego dla inteligentnych miast i biznesów

Welliot to odpowiedź na dynamiczny rozwój technologii papieru elektronicznego i chęć do wdrażania rozwiązań ekologicznych w obszarze Smart City i Smart Office. Welliot to przede wszystkim portfolio urządzeń, ale także oprogramowania, które pozwala zarządzać treścią wyświetlaną na ekranach, będących alternatywą dla wyświetlaczy LCD.

Ekologia na pierwszym miejscu


E-papier to naturalna alternatywa dla klasycznej kartki papieru. Wyobraźmy sobie ilość papieru jaka musi zostać wyprodukowana i zadrukowana, aby dostarczyć informację, np. związaną z rozkładem jazdy na przystankach, dotyczącą mieszkańców odwiedzających urzędy publiczne, bądź dotyczące pacjentów w szpitalach. Logistyka produkcji i wymiany treści papierowych na aktualne jest zazwyczaj bardzo uciążliwym i koszto – chłonnym procesem. Ekrany Welliot – zostały stworzone po to, aby te treści mogły być modyfikowane w sposób zdalny, a dodatkowo publikowane w sposób nie szkodliwy dla otoczenia naturalnego i społecznego.

Ekrany Welliot wyposażone w papier elektroniczny nie wymagają stałego zasilania, dzięki czemu nie tylko optymalizują zużycie prądu, ale również nie emitują światła, szkodliwego dla ludzkiego oka. Treść prezentowana na ekranie jest bardzo wyraźna i czytelna w każdym polu widzenia w przeciwieństwie do popularnych ekranów LCD.

Welliot City – to pierwszy skomercjalizowany i z powodzeniem wdrożony w środowisku miejskim ekran przeznaczony dla wsparcia transportu publicznego. Pierwsze ekrany pojawiły się na warszawskich przystankach tramwajowych w 2021 roku. Warszawski Welliot City to tablica składająca się z dwóch ekranów papieru elektronicznego, na których wyświetlają się rozkłady jazdy dla wybranych linii tramwajowych wraz z predykcją przyjazdu pojazdu. Ekran posiada serię wbudowanych akcesoriów, które pozwalają monitorować temperaturę, wilgotność, a nawet położenie GPS dzięki czemu podczas próby kradzieży można namierzyć lokalizację ekranu.

W portfolio Welliot znajdują się także ekrany o zupełnie innym zastosowaniu. Welliot dib – to ekrany do zastosowania wewnętrz budynków. Wyjątkowość tego produktu polega na wyjątkowo łatwej implementacji w pomieszczeniu, bo nie trzeba doprowadzać do ekranu żadnych źródeł zasilania – wystarczy wybrać miejsce i zamontować ekran na ścianie wykorzystując popularny mechanizm w standardzie Vesa.

welliot.tech – poznaj portfolio produktów Welliot


Zapraszamy na stronę poświęconą produktom marki Welliot i zapraszamy do zakupów zarówno w przypadku instytucji publicznych jak i prywatnych. Innowacyjna technologia, która sprzyja ekologii jest już dostępna.

BlogWelliot

Welliot w sieci Rossmann

Z przyjemnością możemy poinformować, że nasze najnowsze ekrany Welliot pojawiły się w sieci drogerii Rossmann. Pilotażowe wdrożenie dotyczy kilku łódzkich placówek, gdzie…

Aktualności i ciekawostki

Czytaj więcej o produktach marki Welliot

Portfolio Welliot

Ekrany dla transportu publicznego. Ekrany dla administracji publicznej i biznesu. Rozwiązania dla Retail i branży szkoleniowej. To tylko mały wycinek możliwości zastosowania produktów marki Welliot.

Plusy

  • +Niski pobór energii
  • +Brak konieczności doprowadzania źródła zasilania
  • +Widoczność obrazu pod każdym kątem patrzenia
  • +Możliwość integracji z zewnętrznym źródłem informacji (np. API)
  • +Możliwość zdalnego zarządzania treścią
  • +Możliwość harmonogramowania treści
  • +Wbudowane komponenty np. GMS, WIFI, Bluetooth, LoRa itp

Minusy

  • -Welliot z użyciem papieru elektronicznego nie ma możliwości prezentowania treści multimedialnych - czyli potocznie mówiąc filmów. Tak jak na kartce papieru treść jest statyczna, tak i na papierze elektronicznym treść będzie statyczna.