Produkty i ogólną koncepcję marki Welliot zainicjował, a jednocześnie zainspirował pomysł, który urzeczywistnił się w formie Welliot City – czyli interaktywnej tablicy z rozkładem jazdy. O produkcie najwięcej wie Adam Kaliszewski – Dyrektor Techniczny, którego prezentację polecamy obejrzeć z zasługującą na to uwagą.
E-papierowe rozkłady jazdy dla Smart City
To specjalnie skonstruowana tablica informacji pasażerskiej z wbudowanymi dwoma ekranami e-papierowymi, po 13,3” każdy. Tablica jest pyłoszczelna i wodoodporna, posiada również system ostrzegania centrali serwisowej w przypadku jej uszkodzenia (np. alert o aktach wandalizmu).
Jak działa e-papierowy rozkład jazdy?
Welliot city pracuje w skrajnych temperaturach, w zakresie od -20°C do +50°C. E-papierowe rozkłady jazdy o dwóch ekranach 13.3” mogą być aktualizowane za pomocą centralnego systemu lub zewnętrznego źródła informacji.
Welliot city z zasilaniem 12V DC (ang. direct current) mogą także wykorzystywać energię ze światła zmierzchowego (latarni ulicznych). W rozwiązaniu można również zastosować panele słoneczne umieszczone np. na dachu przystanku, które wyprodukują wystarczającą ilość energii, aby ekrany mogły zmieniać kontent przez całą noc z częstotliwością raz na minutę.
Miasto inteligentne to miasto ekologiczne. Dbające o mieszkańców i ergonomię życia całej społeczności.
E-papier, znany również jako papier elektroniczny, to ekologiczna technologia naśladująca wygląd zwykłego tuszu na papierze.
Główna różnica między ekranami e-papierowymi a panelami LCD jest taka, że te pierwsze odbijają światło jak kartka papieru, nie emitując go jak dzieje się to przy technologii LCD.
Elektroniczne wyświetlacze nie potrzebują podłączenia do prądu, dlatego mogą być wykorzystywane w przestrzeniach bez dostępu do stałego zasilania.
- Co wyróżnia technologię e-papier?
- Minimalne zużycie energii
- Zasilanie bateriami lub energią słoneczną
- Wysoka rozdzielczość i różnorodne rozmiary
- Dbałość o ekologię (ograniczenie śladu węglowego)