BlogMPS Satellite

Polskie brylanty w świecie amerykańskiego biznesu

Polak potrafi – to powiedzenie staje się coraz bardziej aktualne w świecie światowego biznesu. Polskie wynalazki są innowacyjne i coraz częściej zyskują uznanie nie tylko w Europie, ale również za oceanem. Amerykańskie sieci handlowe korzystają z silikonowych brylantów, a przedsiębiorcy powierzają nadzór nad sprzętem biurowym polskim informatykom.

Polskie firmy nie dysponują dużymi budżetami na tworzenie innowacyjnych produktów, ale posiadają ogromne pokłady kreatywności, którą doceniają przedsiębiorcy na całym świecie. Kreatorzy znad Wisły szukają nowych rozwiązań i nisz niezagospodarowanych przez zagranicznych twórców.

Polscy twórcy wykazują dużą aktywność w dziedzinie określanej mianem IoT (ang. Internet of Things), czyli Internetu Rzeczy.

– Wyobraźmy sobie, że różne przedmioty komunikują się między sobą, aby z gąszcza informacji, uzyskać te najważniejsze. Organizacja tych informacji to klucz do oszczędności, lepszego przewidywania kosztów i planowania czasu – tak o IoT mówi Alan Pajek z warszawskiej firmy Ediko, która stworzyła system MPS Satelite, pozwalający zdalnie nadzorować drukarki za pomocą satelity.

źródło: http://tvp.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *