MPS Satellite

MPS Satellite – system monitorowania drukarek

MPS Satellite – pierwsza skomercjalizowana przez Ediko Sp. z o.o. aplikacja do monitorowania środowiska druku. Wokół MPS Satellite powstał cały rozbudowany „ekosystem” rozwiązań wśród których pojawia się aplikacja wspomagająca MPS Space, a także ważnym rozszerzeniem dla użytkowników stają się funkcjonalności FSM w systemie Warranticon.

Monitoring drukarek – dlaczego warto kontrolować koszty druku?


MPS Satellite to świetne narzędzie nie tylko dla firm, które świadczą usługi serwisu drukarek, ale także dla tych, które zwyczajnie korzystają z dobrodziejstw drukowania. Świadomość tego ile się drukuje i czy wszystkie maszyny są sprawne i wyposażone w materiały eksploatacyjne, to przede wszystkim gwarancja stabilności biznesu. Doświadczenie firmy Ediko w obszarze Zarządzania Środowiskiem druku (eng.: Managed Print Services) zostało w dużym stopniu zaimplementowane do tej właśnie aplikacji. Zdalny monitoring i wykrywanie urządzeń drukujących w sieci firmowej, to kluczowa funkcjonalność MPS Satellite – która inicjuje najważniejszą czynność, czyli automatyczne i ustrukturyzowane pobieranie danych z urządzenia.

Chcemy, żeby praca naszego serwisu była proaktywna i cyfrowa, żebyśmy mogli w szybki i prosty sposób docierać do klienta, rozwiązywać dane problemy oraz gromadzić wiedzę. Ta wiedza w rozwiązywaniu problemów jest bardzo ważna, ponieważ pozwala nam na kopiowanie schematów zapisanych w odpowiednich formach na portalach, które również rozwijamy. Dzięki temu nasi serwisanci mają dostęp do tej wiedzy natychmiastowo – tłumaczy Adam Kaliszewski.

https://inwestor.newseria.pl/newsy/ediko-stawia-na-rozwoj,p473655435

MPS Satellite to przede wszystkim optymalizacja kosztów drukowania i błyskawiczny audyt drukarek. Dzięki specjalnemu algorytmowi analitycznemu MPS Satellite jest w stanie wygenerować profesjonalny raport audytowy w formie pliku PDF, który może stać się ważnym argumentem do podejmowania decyzji z zakresu decyzji o zakupie urządzeń lub wyborze firmy serwisowej. Aplikacja sprawdziła się w wielu instytucjach publicznych, bowiem jej główną zaletą jest zdolność do monitorowania drukarek w środowisku zamkniętym, czyli bez konieczności komunikacji z wirtualną chmurą danych.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką multimedialną demonstracją – tutaj.

Pobierz bezpłatnie lub sprawdź wersję demo.mpssatellite.com

MPS Satellite

Demonstracja funkcjonalności MPS Satellite

MPS Satellite to aplikacja użytkowana z poziomu przeglądarki internetowej. Wykorzystuje technologie „responsive” HTML, CSS, a także PHP, JS, Python. Kluczowe przeznaczenie aplikacji…

Aktualności i ciekawostki

Czytaj więcej o systemie MPS Satellite

Plusy

  • +Instalacja on-site - czyli połączenia z wirtualną chmurą
  • +Monitoring liczników druku
  • +Monitoring materiałów eksploatacyjnych
  • +Rejestr zdarzeń serwisowych
  • +Audyt środowiska druku (pdf, excel)
  • +Audyt bezpieczeństwa drukarek
  • +Scenariusze raportowania XML, eMail
  • +Raporty tabelaryczne
  • +Zestawienie zapotrzebowania na materiały eksploatacyjne

Minusy

  • -MPS Satellite to aplikacja do monitorowania drukarek więc działa zupełnie nieinwazyjnie i nie jest aplikacją do zarządzania wydrukiem podążającym